HSM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HSM FAN

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Başkan Adnan Polat'dan Açıklamalar

YazarMesaj
sChokolade*
Hsm Mod
Hsm Mod
sChokolade*

Başkan Adnan Polat'dan Açıklamalar Empty
MesajKonu: Başkan Adnan Polat'dan Açıklamalar   Başkan Adnan Polat'dan Açıklamalar EmptyÇarş. Tem. 15, 2009 2:34 pm

Başkan Adnan Polat, dün akşam Uğur Dündar'ın sunduğu programa katılarak açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener'in de katıldığı programda Başkan Adnan Polat, Galatasaray’ın Avrupa Kupası’na ve Süper Lig’e hazır olmaya mecbur olduğunu belirterek, bu yıl başarılı olmak istediklerini, eskiden çeyrek finale kadar zarar ettikleri UEFA Kupası’nın artık Şampiyonlar Ligi’nin yeni bir versiyonu haline geldiği için de mutlu olduğunu, bu düzenlemenin medyanın ve taraftarın ilgisini daha çok çekeceğini belirtti.
İlk maçın uzak bir yerde, Kazakistan’da oynayacak olmasına rağmen ilk ön eleme turundan endişe duymadığını, hazır olmaya mecbur olduklarını belirti. Program sunucusu Uğur Dündar'ın Başkan Adnan Polat’a, pek çok isim yazılmasına rağmen transfer politikasında çok büyük bir ismi, Rijkaard’ın gelmesine karşın gazetelerde yine de “hayallerin gerçekleşmediği” gibi bir tablonun çıktığını, bunu nasıl değerlendirdiğini sorması üzerine Başkan Adnan Polat, gazetelerde çıkan haberlere göre değil teknik heyetle yaptıkları uzun görüşmeler doğrultusunda transfer yaptıklarını belirtti. Medyada Galatasaray ve Fenerbahçe için “sayfa doldurma” sorununun olduğunu, yeterince haber bulunamadığında bu tür haberlerin çıktığını söyledi. Adnan Polat, Dündar’ın yöneticilerin muhabirlere bu konuda katkı yapıp yapmadığını sorması üzerine, yöneticilerinin de bu yanlış transfer haberlerine kesinlikle katkı yapmadığını söyledi. Çıkan haberlerin yüzde 90’ını kendilerinin de ilk kez gazetede gördüğünü belirtirken, "Yüzlerce isim yazılıyor ve sonunda birisi tutuyor. Ama buna alıştık. Medya o sayfaları doldurmak zorunda Bu durum bu işin bir parçası. Spor müdürleriyle de zaman zaman bunu konuşuyoruz. Onların da sıkıntısı var. Görüştüğünüz oyuncunun haberi çıktığında fiyatı artıyor. Bu haberler zaman zaman yönetici kaynaklı olsa da, son dönemde daha çok menajerlerden çıkıyor. Biz aslında bu seneki transferlerimizi gizli tutabildik esasında. Hem teknik heyet, hem de transfer ettiğimiz oyunculardan imza atılana kadar kimsenin haberi olmadı. Futbolla birebir sadece ben ve Haldun Üstünel uğraştığı için haberler asla dışarıya çıkmadı. Menajerlerin de yansıtmamış olması işin enteresan tarafı. Bizim bu seneki transferlerimiz nedeniyle taraftarlarımız rahat olsun. Şu anda yaptığımız transferler yeterli diyemem. Transfer hiçbir zaman bitmez ama biz aşağı yukarı tamamladık diyebilirim. Yine de her an her şey olabilir. Bir okazyon olabilir" dedi.

Uğur Dündar, Doğan Yayın Holding CEO'su Mehmet Ali Yalçındağ’ın evindeki özel bir yemekte konuşulan ama gecede bulunan 2 Fenerbahçeli gazeteci tarafından medyaya yansıtılan şakalaşma niteliğindeki “Arda transferi” sohbeti konusunu da sordu. Aziz Yıldırım'ın "15 dakika konuşalım. Olumlu-olumsuz konuyu kapatalım dedim. Adnan Polat oyuncuyu veriyorsa, o iddiam devam ediyor. Biz kulüp olarak varız derse, biz de alırız" demesi üzerine Başkan Polat, gülerek, "Aziz bey çok iyi Fenerbahçeli. Ama 15-20 dakika Arda’yla baş başa kaldığı vakit Aziz bey’in Galatasaraylı olacağından korkuyorum! Onun için görüşmelerine müsaade etmiyorum. Arda çok iyi bir Galatasaraylı. Takımın sembol futbolcusu. Onun için tekliflerine teşekkür ediyorum ama başkan boşuna zamanını harcamış olur. Arda’yı Türkiye’de bir yere parayla satmayız. Onun kariyer planına göre 1-2 sene sonra yurtdışı projeleri var. O'nun için başkanın zamanını harcamayalım. Gittiği zaman konuşalım" yanıtını verdi.

Başkan Polat yeni Teknik Direktörümüz Frank Rijkaard için "2 senelik sözleşmesi var. Sözleşmesi süresince Galatasaray’da kalmasını arzu ediyoruz. Önümüzdeki sezon arzu edilen yerde olmasa da devam edecek kredibilitesi vardır. Rijkaard 2 sene Galatasaray'ın başında kalacak.Büyük kulüplerde ikinci olmak başarısızlık kabul ediliyor. Geçen yıl Aziz bey Avrupa şampiyonu hocayı getirdi, İspanya gol kralını getirdi ama yerden yere vurdular. Bizim için de geçerli bu. Bu işin garantisi yok. Yabancı hocalara zaman tanımak lazım. Eğer bir takımda düzgün bir mücadele izliyorsanız ve iyi bir futbol izliyorsanız fakat şampiyon olamıyorsanız, o hoca takımın başında kalmalı. Eğer tünelin ucunda ışık yoksa o zaman hocayla yollarınızı ayırlmalısınız" dedi. Yaın ihalesi konusunda yapılan konuşmada ise Başkan Polat "Aslında çok büyük harcamalar yapmadık. Bonservis bedeli fazla ödemedik. Ama bizden beklenen Avrupa’da kupa kaldırmamız. Dört büyük kulübümüzden bahsediyorum. Geçen sene Real Madrid'den eskiden tanıdığım bir yöneticiyle oturup konuştuk. Bizim transfer bütçemiz 100 milyon euro sizinki kaç diye sordu. Bizim ligimiz diğer büyük liglerdeki takımların bütçelerinin 5'te biri. Rekabet edebilmemiz için daha fazla bütçe lazım. Yayın gelirleri kulüplerin en büyük gelir kaynağı. Türkiye’de futbola olan ilgi nedeniyle bizden beklentiler var. TV’den alınan rakamla 1 yıldız futbolcu bile transfer edilemiyor. Kulüpler Birliğiyle bu konuda mesai harcıyoruz. Havuz ihalesinde bir yayın vardı. Ürün gamı çok genişledi. Bence de 400 milyon doların altında olmamalı…" dedi.

Başkan Adnan Polat, hakemlerin performansı konusunda ise "20 sene evvel bir tane futbolcu Avrupa'da oynuyoprdu. Futbolcu düzeyinde yüksek seviyeleri yakalayabiliyorsak, hakemlerimiz neden yapmasın? Hakemlerimizin futbol felsefesinde bir eksiklik var bunu bulup ortaya çıkarmalıyız ve onlarla yola devam etmeliyiz. Ben biliyorum hakemler televizyondaki yorumculardan da etkileniyor. Bu platform yeniden irdelenmeli ve yeniden yapılandırılmalı. Hakemlik kurumunun iyi olması için her türlü çabayı göstermeliyiz" dedi.

Başkan Adnan Polat konuşmasının sonunda yeni sezonda tüm kulüplerimize Avrupa'da ve ligde başarılar diledi.

Başkan Adnan Polat'dan Açıklamalar
1 sayfadaki 1 sayfası